Варненската гимнастичка Елвира Краснобаева спечели световна титла на  първенство по

...

Варненската гимнастичка Елвира Краснобаева спечели световна титла

Варненската гимнастичка Елвира Краснобаева завоюва международна купа на  състезание по художествена гимнастика за девойки, което се организира в румънския град Клуж - Напока.

Тя е от варненския клуб по художествена гимнастика “Грация ” и се показа на финала с топка.

Ученичката от варненското спортно учебно заведение " Георги Бенковски " с персонален треньор Светлана Юриевна изигра напълно композицията си и получи и оценка от 32.100 точки (D. 15.300; A. 8.250; E. 8.550).

Втора се класира представителката на Германия Лада Пуш с 30.800 точки, а бронзовото отличие взе Регина Полишчук от Израел с 30.350 точки, съобщи морето.нет.

Във финала с обръч Елвира Краснобаева позволи грешки, което й коства медала. Възпитаничката на Светлана Юриева четвърта с 30.650 точки (14.700, 8.000, 7.950). Световна шампионка стана Альона Тал Франко от Израел с 31.600 точки.
Източник: petel.bg